Likwidacja szkód

Proces likwidacji szkód
Bezpośrednia likwidacja szkody

Likwidacja szkód to inaczej działania prowadzone przez zakład ubezpieczeń, które polegają na ustaleniu przyczyn i odpowiedzialności za powstanie szkód. Takie postępowanie próbuje ustalić skalę szkód oraz okoliczności, w jakich do nich doszło. Przede wszystkim zmierza w kierunku ustalenia wysokości odszkodowania.

Nasza firma KJK Czarkowscy od lat zajmuje się doradztwem w zakresie likwidacji szkód.  Nasze atuty to rzetelność, wieloletnie doświadczenie i wysoka jakość świadczonych usług.

Bez względu na miejsce zdarzenia wystarczy zadzwonić na infolinię i przedstawić całą sytuację.

Proces likwidacji szkód

Proces należy rozpocząć od zgłoszenia szkody za pośrednictwem formularza internetowego lub kontaktu telefonicznego. Następne należy dokonać merytorycznej analizy. Niestety, przy niektórych szkodach mogą być wymagane dokumenty potwierdzające między innymi okoliczności zdarzenia. Jeśli wszystko się powiedzie, dochodzi do oględzin, a następnie decyzji i wypłaty odszkodowania.

Bezpośrednia likwidacja szkody

Dzięki bezpośredniej likwidacji szkód (BLS) ubieganie się o odszkodowanie przebiega o wiele sprawniej. Jako osoba poszkodowana nie musisz zgłaszać się do ubezpieczyciela sprawcy. Wystarczy, że zgłosisz się do swojego ubezpieczyciela. Ty otrzymasz odszkodowanie, a Twój ubezpieczyciel będzie domagał się zwrotu kosztów od ubezpieczyciela sprawcy.